14 czerwca 2026 roku w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie odbył się Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, którego organizatorami byli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Przemyski oraz Wójt Gminy Krasiczyn. Gminę Krasiczyn reprezentował i współorganizował wydarzenie Pan Krzysztof Dobrowolski Wójt Gminy Krasiczyn.
Jubileuszowa, 25. edycja konkursu zgromadziła ponad 60 wystawców z całego Podkarpacia, prezentujących bogactwo regionalnych smaków, tradycyjnych receptur oraz lokalnych produktów. Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze potrawy, przetwory i napoje, które będą reprezentować województwo podkarpackie podczas ogólnopolskiego finału.
Celem konkursu „Smaki Regionów”, organizowanego już od ćwierć wieku, jest promowanie i odkrywanie wyjątkowych produktów oraz potraw będących częścią kulinarnego dziedzictwa poszczególnych regionów Polski. Wydarzenie w Krasiczynie było nie tylko świętem tradycji i lokalnej przedsiębiorczości, ale również okazją do integracji środowisk kultywujących bogactwo podkarpackiej kuchni i przekazywania jej kolejnym pokoleniom.






