Dnia 27.01.2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie odbyło się spotkanie opłatkowe Seniorów z terenu naszej gminy. W spotkaniu uczestniczyła grupa ponad 60 osób, a wśród nich zaproszeni goście: Wójt Gminy p. Tadeusz Bobek, Skarbnik Gminy p. Ewa Pokropska oraz ks. Proboszcz Sławomir Nowak i Wikariusz ks. Mariusz Fal. Po przywitaniu, Przewodnicząca Rady Seniorów p. Danuta Mucha złożyła zebranym najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności a przede wszystkim zdrowia w Nowym Roku. Do życzeń dołączyli się pozostali goście a po ich ciepłych słowach nastąpiło symboliczne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Spotkanie uświetnił występ grupy teatralnej z GOK przedstawiając chwytające za serce widowisko „Dziewczynka z zapałkami”. Po przedstawieniu zebrani ukradkiem ocierali łzy wzruszenia. Przy stole Seniorzy mieli okazję nie tylko do wspólnego kolędowania, ale w miłej, rodzinnej atmosferze mogli  porozmawiać o swoich codziennych sprawach. Wspólne biesiadowanie, tańce i śpiewy trwały do późnych godzin wieczornych a oprawę muzyczną zapewnił zebranym p. Artur Ś.

Uroczystość została zorganizowana przez Radę Seniorów i GOK Krasiczyn, współfinansowana ze środków Gminy Krasiczyn.