Na dzień 9 października 2021r. Rada Seniorów Gminy Krasiczyn zaplanowała spotkanie senioralne w ramach świętowania Dnia Seniora. Świętowanie Dnia Seniora, który obchodzony jest co roku w listopadzie, przyśpieszono z uwagi na rozprzestrzeniającą się pandemię Covid-19.

Spotkanie z uwagi na uczestników spotkania – osoby starsze, schorowane oraz mikroklimat chłodne wieczory  zaplanowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie w gronie ok. 70 osób. Rada Seniorów wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krasiczynie reprezentowanym przez Dyrektora Bogumiłę Zwolińską oraz wyznaczone przez Wójta Gminy Krasiczyn osoby w ostatnich dniach przed planowanym spotkaniem poczyniły wszelkie starania aby spotkanie przebiegło w jak najserdeczniejszej atmosferze. Dyrektor Gminnego Ośrodkiem Kultury w Krasiczynie przygotowała odpowiednie dekoracje Sali balowej, dokonano stosownych zakupów aby umilić choć chwilę czasu Naszym Seniorom w tym trudnym okresie pandemii Covid-19 i umożliwić im wyjście z domu. Rada Seniorów wraz z delegatem seniorów Panem Grzegorzem Chachura poczyniła wszelkie starania aby zmysły smakowe gości były w jak największym stopniu zaspokojone. Już w przeddzień imprezy organizatorzy imprezy  mieli ręce pełne roboty. Panie z Rady Seniorów upiekły przepyszne słodkości, mistrz kuchni przygotował ciepłe posiłki i w pełnym składzie jak zakładano odbyła się świetna impreza z rozmowami, śpiewem a nawet pląsami tanecznymi. Biesiadę otworzyła Przewodnicząca Rady Seniorów Danuta Mucha. Imprezę uświetnił występ zespołu wokalno - recytatorskiego Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie przygotowany przez Dyrektora tego ośrodka. Młodzież wręczyła uczestnikom spotkania kartki z życzeniami oraz słodkości.

W spotkaniu uczestniczył także Przewodniczący Rady Gminy Krasiczyn Pan Mieczysław Wojciechowski, który w krótkim wystąpieniu nawiązał do wcześniejszych spotkań z emerytami oraz wyraził swoje zadowolenie w potrzebie organizowania tego typu imprez.

Dla Seniorów impreza była okazją do spotkania z innymi, pogawędki, wspomnień  i oderwanie się od codziennej monotonii życia najczęściej spędzanej w murach własnego mieszkania. Pełne zadowolenie Seniorów dało się zauważyć w wyrazach podziękowania za zaproszenie i prośby o pamięć przy organizacji  kolejnych spotkań.  Tych, których zabrakło z przyczyn osobistych bądź zdrowotnych, zapraszamy na kolejne spotkanie.

Nie wszystkich seniorów z gminy udało się zaprosić na spotkanie, ale planujemy sukcesywnie w miarę możliwości i przy szlachetności gospodarza naszego terenu Wójta Gminy Krasiczyn Pana Tadeusza Bobek umilić choć chwilę czasu Naszym Seniorom.

Przewodnicząca Rady Seniorów

Danuta Mucha