Na dzień 26 czerwca 2021r. Rada Seniorów zaplanowała spotkanie senioralne przy grillu w ramach powitania lata. Spotkanie zaplanowano na świeżym powietrzu na boisku sportowym w Krasiczynie nad Sanem w gronie ok. 60 osób. Rada Seniorów wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krasiczynie reprezentowanym przez Dyrektora Bogumiłę Zwolińską oraz wyznaczone przez Wójta Gminy Krasiczyn inne osoby w ostatnich dniach przed planowanym spotkaniem poczyniły wszelkie starania aby spotkanie przebiegło w jak najlepszej atmosferze. Zrobiono porządki na boisku, przygotowano grilla, dokonano stosownych zakupów aby umilić choć chwilę czasu Naszym seniorom w tym trudnym okresie pandemii Covid-19 i umożliwić im wyjście poza własne gniazdko, gdzie od wielu miesięcy zostali uwięzieni przez panującą na całym świecie pandemię. Również mistrz kuchni nasz delegat z rady już w przeddzień imprezy miał ręce pełne roboty aby uświetnić zmysły smakowe wszystkim przybyłym. Gdy naszedł wyznaczony dzień i wszystko było ustalone i przygotowane, okazało się, że pogoda spłatała figla i na niebie zaczęły przemieszczać się ciemny chmury. Lecz i to nie zniechęciło organizatorów spotkania bo szybko ustalono, że spotkanie można przenieść do Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie, gdzie dobrze zorganizowany zespół podołał dodatkowym zadaniom i na czas przygotował salę na spotkanie. Panie z Rady Seniorów upiekły przepyszne słodkości, mistrz kuchni przygotował ciepłe posiłki i w pomniejszonym składzie jak zakładano odbyła się świetna impreza z rozmowami, śpiewem  a nawet pląsami tanecznymi. Biesiadę otworzyła Przewodnicząca Rady Seniorów Danuta Mucha, następnie Wójt Gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek przybliżył zebranym informacje o realizowanych na terenie Gminy Krasiczyn inwestycjach,  kolejno propagował możliwość szczepień przeciw Covid-19 dla mieszkańców, w tym seniorów z możliwością dowozu tych osób do punktu szczepień,  a dla osób 70+ możliwość dojazdu do miejsca zamieszkania po uprzednim zgłoszeniu obu przypadków do Urzędu Gminy w Krasiczynie. Wójt Gminy Krasiczyn również przypominał o obowiązku dokonania spisu powszechnego, a dla osób mających trudności z samo spisaniem się deklarował gotowość pomocy przez wyznaczonych w urzędzie pracowników.

Dla Seniorów spotkanie było okazją do pogawędki i oderwanie się od codziennej monotonii życia zamkniętej w czterech ścianach własnego mieszkania. Tych, których zabrakło z przyczyn osobistych bądź z uwagi na aurę tego dnia,  zapraszamy na kolejne spotkanie, miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku. Nie wszystkich seniorów z gminy udało się zaprosić na powitanie lata tego roku, ale planujemy sukcesywnie w miarę możliwości i przy szlachetności gospodarza naszego terenu umilić choć chwilę czas Naszym seniorom.

Przewodnicząca Rady Seniorów

Danuta Mucha